Původně jsem chtěla dělat kungpao, ale nakonec z toho vznikla papriková čína. Chybělo mi dost ingrediencí jako jsou například arašídy, bez kterých si kungpao nedokážu představit. Maso naložené do marinády s kukuřičným škrobem, který maso dělá křehčí. Do omáčky jsem použila žampiony a kápie. V sladkokyselé omáčce také najdete sójovou omáčku, zázvor, chilli, česnek a balzamikový ocet. Během pár minut máte připravenou vynikající večeři. Hodí se k ní čínské nudle, rýže i hranolky.
Surovin
Marinované maso:
- 700g kuřecích prsou
- 1 lžíce sójové omáčky
- 2 lžičky kukuřičného škrobu
- 1 lžička cukru
- 1 lžička oleje
Omáčka:
- 300g čerstvých žampionů
- 3 červené kápie
- 3 jarní cibulky (lze vynechat)
- 4 lžíce sójové omáčky
- 3 lžíce cukru
- 1 lžíce balzamikového octa (lze vynechat)
- 1 lžíce oleje
- 4 lžičky kukuřičného škrobu
- 2 stroužky česneku
- 2 lžičky oleje
- 1 lžička soli
- 1 lžička chilli vloček (nebo špetka mletého chilli)
- ¼ lžičky sušeného zázvoru
- Špetka mletého černého pepře
Příprava
- Vše na marinádu smíchejte dohromady. Maso očistěte a pokrájejte na nudličky nebo kostky. Polijte marinádou a dobře propracujte. Maso nechte marinovat minimálně 30 minut nebo pro ještě lepší chuť přes noc.
- Na pánvi rozpalte olej a opečte na něm maso. Stačí tak 4 minuty na maximální teplotu, aby bylo maso hotové, ale často míchejte jinak se připálí.
- Přidejte papriky nakrájené na kostky a 5 minut povařte (často míchejte).
- Dále přidejte i zázvor, utřený nebo nadrobno pokrájený česnek, pepř, chilli, cukr a sůl. Žampiony nakrájejte na větší kousky a nasypte do pánve. Nakonec smíchejte škrob s troškou vody, rozmíchejte ho a přilijte do omáčky. Dobře promíchejte a vařte další 4 minuty za častého míchání.
Podávejte s nudlemi, rýží nebo hranolky
Skladování: v lednici. Pokud druhý den bude omáčka tekutá přiveďte jí k varu a za stálého míchání přidejte stejné množství škrobu rozmíchaného ve vodě jako minulý den. Občas se to stane, jen nevím proč.